Naszych produktów,
nigdzie nie kupisz taniej !!!

Nasz sklep - link do sklepu

W ofercie CaliVita® International, znajduje się obecnie ponad sto znakomitych produktów. Są to głównie wieloskładnikowe suplementy diety wytwarzane w oparciu o surowce naturalne. Opinia o bardzo wysokiej jakości tychże specyfików, przez 15 lat działalności w Polsce, mocno już się ugruntowała. Niemal każdy słyszał już o firmie CaliVita®, z którą kojarzą się nowe zasady odżywiania, dieta zgodna z grupą krwi, nowocześnie myślący lekarze, oraz znakomite suplementy diety. Dzisiaj bez nich, nie da się już chyba zachować dobrego stanu zdrowia.

Atesty Preparatów
CaliVita® International

Polskie Atesty
Preparaty oferowane w sieci CaliVita® International, zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Są to produkty do spożycia, zaliczane do tzw. dietetycznych środków spożywczych, co oznacza, że mogą być bezpiecznie stosowane bez kontroli lekarza, zgodnie z zaleceniami i dawkowaniem umieszczonym na polskiej etykiecie. Suplementy żywieniowe CaliVita® International znajdujące się w polskiej ofercie, posiadają wymagane w Polsce zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS), które są wymagane w przypadku dietetycznych środków spożywczych. Każda nowa dostawa otrzymuje orzeczenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (SANEPID), o braku zastrzeżeń co do importowanych środków spożywczych. Zaś produkty kosmetyczne posiadają zezwolenie Polskiego Zakładu Higieny (PZH).

Przykładowy nr atestu wydany dla Polinesian Noni:
Zgodnie z decyzja nr GIS-HŻ-4433-D-64/RW/03 Polinesian Noni Liquid kwalifikuje się w Polsce jako Dietetyczny Środek Spożywczy. Zgodnie z decyzja nr GIS-HŻ-4433-D-584/146/DK/04 Polinesian Noni Caps. kwalifikuje się w Polsce jako Dietetyczny Środek Spożywczy. Obecnie GIS nie wydaje już decyzji zezwalających, jak to było wcześniej, chociaż nadal prowadzi prace związane z rejestracją produktów. Wyjątek od reguły stanowi tzw. "nowa żywność", na którą firmy zgłaszające produkt otrzymują decyzje, lub GIS może wydać decyzję zakazującą wprowadzenia produktu na rynek. Oznakowanie wszystkich preparatów jest zgodne z wymogami polskiego prawodawstwa, oraz Unii Europejskiej. Produkty posiadają etykietę, akceptowaną przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), zawierającą wszystkie wymagane informacje.

Światowe atesty - Certyfikat GMP
Dobra Praktyka Produkcyjna, to gwarancja najwyższej jakości produktów. Nazwa ta kryje się pod międzynarodowym skrótem GMP - Good Manufacturing Practice. GMP ma miejsce wtedy, gdy zapewniona jest stała i ścisła kontrola całego przebiegu produkcji, na wszystkich, kolejnych etapach powstawania produktu. Spełnienie wszystkich tych warunków dało podstawę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), do wydania pozytywnej opinii produktom firm: 4 Life Products, Perfect Nutrition i CaliVita® International. Wszystkie oferowane są przez firmę dystrybucyjną CaliVita® International.

Dlaczego posiadanie GMP jest ważne?
Na pewno chcielibyśmy, aby certyfikat GMP posiadały wszystkie produkty które spożywamy. Tym bardziej więc, preparaty lecznicze, lub suplementy żywieniowe. Nabywając taki produkt mamy 100% pewności, że nie będzie to produkt wadliwy, że ma wszystkie podane na opakowaniu składniki i że nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. Ma on przecież nam pomóc, a już na pewno nie ma prawa nam zaszkodzić. Tak więc, przy wytwarzaniu suplementów diety, lub leków, spełnianie wymogów GMP jest niezwykle ważne. Dobra Praktyka Produkcyjna, to warunki zawarte w zbiorze dokumentów, precyzyjnie określających procedury związane z wytwarzaniem każdego produktu. Na wysoką jakość produktu ma wpływ odpowiednia jakość surowców z jakich on powstaje, bezwzględne przestrzeganie technologii produkcji, wysokiej higieny maszyn i urządzeń, dokładność procesów mycia i dezynfekcji, rygorystycznej higieny personelu. To także takie elementy jak otoczenie zakładu produkcyjnego, stan jego budynków, specjalne warunki magazynowania i jego nadzór, a nawet system dystrybucji produktów. GMP określa bardzo szczegółowo wymogi, jakie powinny być spełnione przez producenta. Jeśli jeden z etapów produkcji, np. magazynowanie surowców nie jest zgodne z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej, producent traci certyfikat GMP, a co za tym idzie również FDA. Jest to zatem mocno rozbudowana, rygorystyczna procedura, kwalifikująca produkt do możliwie najwyższej grupy jakościowej. Prowadzenie produkcji ściśle według wytycznych GMP, daje producentom prawo do certyfikatu FDA.

Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków (FDA)
Food and Drug Administration (FDA) - Agencja do spraw Żywności i Leków, jest w Stanach Zjednoczonych naczelną organizacją, zajmującą się kontrolą środków spożywczych i leków. Organizacja ta jest uważana za najbardziej rygorystyczną na świecie instytucję kontrolującą i opiniującą żywność i leki. Stąd też, wydanie przez nią pozytywnej opinii dla produktu, jest uznawane na całym świecie, jako wyznacznik wyjątkowej jakości tegoż produktu. Taką właśnie pozytywną opinię Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), posiadają suplementy firm produkcyjnych: 4 Life Products, Perfect Nutrition i CaliVita® International. Są to produkty oferowane w sieci CaliVita® International i dostępne tylko na zasadach MLM sieciowego.

Jakie należy spełnić warunki, aby taką opinię otrzymać?
Preparat ubiegający się o pozytywną opinię FDA, musi posiadać certyfikat GMP. Wówczas Agencja do spraw Żywności i Leków, sprawdza preparat pod względem jego wpływu na organizm ludzki (czy stosowanie produktu jest bezpieczne), oraz ocenia jego inne cechy, takie jak opakowanie, oznakowanie, wskazania producenta dotyczące zastosowania i dawkowania preparatu. Według FDA, suplement diety może zawierać takie substancje czynne jak: witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, zioła, lub inne surowce roślinne, enzymy, oleje z ryb. Suplement powinien być wytwarzany w postaci tabletek, pastylek, kapsułek, drażetek, lub w formie płynu. Musi być oznakowany jako "suplement żywieniowy" - w Polsce "dietetyczny środek spożywczy" - i nie może być przedstawiany jako żywność konwencjonalna.

Uwaga!
Od 1994 roku zgodnie z uchwałą amerykańskiego kongresu, suplementy nie podlegają tak rygorystycznym przepisom jak leki i są zwolnione z obowiązku posiadania certyfikatu FDA. Jednak w takim przypadku, ich producenci, mają obowiązek poinformować swoich konsumentów, iż stosowane przez nich produkty nie zostały poddane kontroli FDA.

Czas na suplementy z CaliVita®

Suplementy diety z oferty CaliVita® International, stanowią wspaniałe uzupełnienie luki, powstałej pomiędzy stosowanymi od tysięcy lat roślinami leczniczymi, a dominującymi obecnie lekami syntetycznymi. Te łatwe w użyciu preparaty bazują właśnie na niezastąpionych składnikach naturalnych.


NASZ SKLEP


 

Polinesian Noni Juice - suplement diety - photo

Polinesian Noni

NONI jest cudowną, tropikalną rośliną z "Ogrodu Edenu" - Polinezji. Składniki noni wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samoleczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego jakim jest poziom komórkowy.

 

ZenThonic - suplement diety - photo

ZenThonic

ZenThonic ma silne właściwości wzmacniające. Główny składnik Garcinia Mangostana i opatentowana mieszanka ekstraktów owocowych, może pomóc nam osiągnąć stan pełnego zdrowia na poziomie komórkowym.

 

Ocean 21 - suplement diety - photo

Ocean 21

Egzema, grzybica, oczyszczanie organizmu, układ krążenia, cukrzyca, podagra, stany zapalne, starzenie, nowotwory, anemia, białaczka, wrzody żołądka i dwunastnicy, stres.