Naszych produktów,
nigdzie nie kupisz taniej !!!

Nasz sklep - link do sklepu

W ofercie CaliVita® International, znajduje się obecnie ponad sto znakomitych produktów. Są to głównie wieloskładnikowe suplementy diety wytwarzane w oparciu o surowce naturalne. Opinia o bardzo wysokiej jakości tychże specyfików, przez 15 lat działalności w Polsce, mocno już się ugruntowała. Niemal każdy słyszał już o firmie CaliVita®, z którą kojarzą się nowe zasady odżywiania, dieta zgodna z grupą krwi, nowocześnie myślący lekarze, oraz znakomite suplementy diety. Dzisiaj bez nich, nie da się już chyba zachować dobrego stanu zdrowia.

Suplementy diety

Suplementy diety różnych producentów różnią się często od siebie zasadniczo. Składa się na to bardzo wiele przyczyn i to znacznie więcej niż jesteśmy w stanie na tej stronie omówić. Możemy jednak temat bardzo uprościć. Jednym z mniej skomplikowanych w konstrukcji specyfików, jest sok z noni. Jakość oferowanego przez różnych producentów soku z noni, czyli oczekiwana jego skuteczność, zależała będzie od wielu czynników, a do najważniejszych w tym przypadku należą np.: pochodzenie surowca, jakość surowca (jak oraz kiedy zerwany, jak przechowywany i transportowany), technologia pozyskiwania i przygotowania soku, technologia jego konserwacji, a nawet jakość opakowania i warunki magazynowania gotowego wyrobu, bowiem niektóre składniki lecznicze są wrażliwe na światło i temperaturę. Oczywiście tak jak we wszystkich produktach pochodzenia naturalnego, tak i w przypadku soku z noni, pozostaje jeszcze kwestia zawartości soku w soku. :)

Od 1994 roku zgodnie z uchwałą amerykańskiego Kongresu, suplementy diety nie podlegają tak surowym przepisom jak leki. Producenci już nie muszą starać się o atesty GMP i dalej o FDA. Dlatego właśnie większość takich specyfików nie posiada tych certyfikatów. Inaczej mówiąc, producenci specyfików nie określanych lekami, nie muszą przestrzegać norm GMP i FDA. Nie mają też obowiązku dokładnego wyszczególniania na etykietach produktów, składników oraz substancji konserwujących. Pamiętaj więc, że jeśli na etykiecie preparatu bez atestu FDA nie wyszczególniono szkodliwych konserwantów, to nie znaczy, że ich tam nie ma... . W tej grupie znajdziesz też suplementy diety, które zawierają wiele składników syntetycznych, a jeśli wykorzystano w nich surowce naturalne, to zwykle pozyskiwane i przetwarzane niezgodnie z kryteriami Dobrej Praktyki Produkcyjnej.

Być może zdarzyło się już Tobie, że jakieś suplementy diety nie spełniły Twoich oczekiwań. Niestety dość często bywa, iż biologicznie czynnych składników leczniczych w preparacie prawie nie ma. Są tam tylko nieprawidłowo suszone zioła (np. przegrzane), pasteryzowany płyn z lecytyną, pasteryzowane noni, czy syntetyczne witaminy. Zapewniam Cię, że to wcale nie jest rzadkością.

Są jednak na rynku firmy "rodzynki", które pomimo braku obowiązku uzyskania restrykcyjnych certyfikatów, ciągle zabiegają o najwyższą jakość swoich produktów. Na ich wyrobach zawsze znajdziemy symbole świadczące o posiadanych certyfikatach GMP i FDA. Suplementy diety (również leki) produkowane zgodnie z takimi normami, muszą zawierać na opakowaniu raport dotyczący ilości składników, standaryzacji składników roślinnych, przeznaczenia i sposobu zastosowania produktu, oraz oczywiście oznaczenie uzyskania certyfikatu FDA. Najlepsze, prestiżowe atesty zapewniają firmie wysoką markę, a konsumentowi dają gwarancję wysokiej jakość produktu i gwarancję bezpieczeństwa. Należy jeszcze dodać, że tylko najlepsi producenci projektują nowoczesne, skomplikowane specyfiki i stosują zaawansowane technologie produkcyjne. Rzecz jasna, nie wszystkie takie szczegółowe informacje znajdziemy na opakowaniu. Do tej właśnie, prestiżowej grupy produktów, należą wszystkie naturalne suplementy diety z CaliVita® International.

~~~~~~~~~~~~~~~~

Ktoś mnie kiedyś zapytał, czy jest to możliwe, aby zakonserwować tego typu produkty w sposób nieszkodliwy dla zdrowia? Pytanie bardzo dobre. Jak zatem konserwują swoje produkty Ci najlepsi, którzy posiadają certyfikaty FDA i nie wykazują na etykiecie szkodliwych substancji konserwujących? Wiem, że jest to możliwe. O tym właśnie pisałem powyżej; to wyrafinowane, nowoczesne receptury i technologie, zawarte w najlepszych produktach. Prawdę mówiąc, sposoby i to czasem bardzo proste, zawsze istniały. Człowiek już od tysięcy lat konserwuje żywność sposobami naturalnymi, zaś nowe odkrycia i technologie podsuwają jeszcze doskonalsze, a przy tym całkowicie bezpieczne metody. Najlepsi w tej branży, stosują wysoko specjalistyczne technologie np. dehydratyzację i liofilizacaję, lub silnie antyoksydacyjne, naturalne środki konserwujące, przeciwdziałające jełczeniu leczniczych olejków, czy fermentacji leczniczych soków. Niestety tak to już jest, że stosowanie nowoczesnych, "zdrowszych" i bardziej zaawansowanych technologii, ma najczęściej odzwierciedlenie w nieco wyższej cenie produktu. Bardziej dociekliwych zapraszam na stronę o Polinesian Noni, gdzie znajdą dla przykładu opis konserwacji tego właśnie specyfiku, oferowanego w sieci CaliVita.

Istnieje niemal prawidłowość, iż niska cena często oznacza suplementy półsyntetyczne, a bardzo niską cenę mogą mieć tylko syntetyki. Nasze apteki, a nawet sklepy ze zdrową żywnością, pełne są takich właśnie produktów. Trafiają się też tanie, tzw. "odpowiedniki" oryginałów, w tym również pasteryzowane soki z noni, sprzedawane na bazarach. Na pewno nie chciałbyś testować na sobie takich "odpowiedników". Bądź pewien, że Twój organizm ich nie lubi, bo są sztuczne, bo go zakwaszają, bo niszczą homeostazę, bo w większej dawce (teoretycznie dopuszczalnej) mogą nawet spowodować poważne zatrucie. Na dodatek, są tylko niewiele tańsze.

Teraz, gdy już wiesz jak wybierać suplementy diety, możesz zrobić to świadomie i z rozwagą. Niestety, nikt Ci w tym już lepiej nie pomoże. Nawet Twój lekarz też raczej nie, bowiem naturalne suplementy i dieta, czyli to co ma największy wpływ na zdrowie, wcale nie są jego mocną stroną. No chyba że znasz takiego lekarza, który swojej edukacji nie zakończył na dyplomie akademii medycznej i ceni oraz stosuje metody z zakresu medycyny naturalnej - to masz szczęście. Niestety statystyczny lekarz, zaleca przede wszystkim leki farmakologiczne, a standardem dlań są salicylany na przeziębienie i antybiotyki przy każdym objawie grypowym. Tym bardziej, że jak wiemy już nawet z telewizji, lekarze mają w tym najczęściej także własny interes... .

~~~~~~~~~~~~~~~~

Czy o tym wiesz?
Enzymy w pożywieniu są niezbędne do prawidłowego procesu trawienia. Biorą udział w uwalnianiu wartościowych witamin, soli mineralnych i aminokwasów. Są biochemicznymi katalizatorami (inicjują zachodzące w organizmie reakcje, które bez ich obecności nie mogą mieć miejsca). Każdy enzym działa na konkretny rodzaj pokarmu i nie może zostać zastąpiony innym. Suplementy, które posiadają kusząco niską cenę, to najczęściej półsyntetyki, lub produkty przygotowywane najtańszymi (często domowymi) sposobami. Większość osób nie rozumiejąc tej zasadniczej różnicy sądzi, iż kupując produkt o podobnej nazwie ale tańszy, kupuje okazyjnie produkt o identycznej jakości. Niestety, najczęściej miłorząb japoński, lecytyna, omega3 lub żeń-szeń za tańszą cenę, są praktycznie bez wartości. Dobrze zaprojektowane, przygotowane w odpowiedniej technologii dehydratyzacji lub liofilizacji produkty z CaliVita (m.in. Nopalin, Polinesian Noni, Meal Time, Green Care, Digestive Enzymes, Digest Ease, Spirulina Max, ParaProteX itp.), zachowują w pełnowartościowe życiodajne enzymy. Proste, tańsze technologie, np. suszenie na słońcu, w suszarniach, metoda pasteryzacji itp., niszczą naturalne enzymy i energię niezbędną do życia. Odrębne tematy stanowi tu jeszcze jakość surowców, metody pozyskiwania, magazynowania, nowoczesne projektowanie i wiele innych cech mających wpływ na wartość produktu finalnego. Okazuje się, że nawet pomiędzy najlepszymi produktami z enzymami ananasa a Meal Time (enzymy z papai) z CaliVita, jest przeogromna różnica w ich działaniu. Ci którzy stosowali podczas niestrawności Meal Time z CaliVita, nie chcą już wracać do żadnych produktów z apteki. Podobnie jest z roślinnym Super Coenzymem Q10 z CaliVita, którego jedna porcja (20mg) ma znacznie silniejsze działanie, niż nawet 5 tabletek (150mg) koenzymu z wołowej wątroby, o czym wielokrotnie informowali nas sami klubowicze.

Czy o tym wiesz?
Podczas jełczenia utleniony olej z ryb wytwarza przykry zapach i smak, jak np. tran; a w celu zatrzymania tego zjawiska w najlepszych produktach stosuje się tylko naturalne środki konserwujące np. silnie antyoksydacyjne w postaci zestawu tokoferoli czyli naturalną witaminę "E"? Przykładem jest znakomity produkt z CaliVita - OMEGA 3

Czy o tym wiesz?
Owoc noni (Morinda citrifolia) wcale nie jest smaczny. Zaś produkt Polinesian Noni z CaliVita, jest wyjątkowo smaczny i chętnie zażywany także przez dzieci. Ktoś kto próbował innych soków z noni wie dobrze o czym mówię. A jeśli trafił na wyjątkowo smaczny produkt, to niestety najprawdopodobniej nie miał on wiele wspólnego z sokiem noni. W przypadku Polinesian Noni z CaliVita, zastosowano specjalnie opracowaną, ze wszech miar nowoczesną recepturę produkcji. W pierwszym etapie surowiec noni poddawany jest procesowi liofilizacji. Później dodawane są naturalne antyoksydanty, doskonale zabezpieczające przed utlenianiem się i fermentacją soku. Są to liofilizowane ekstrakty z owoców jeżyny, borówki i malin, w ilości nie więcej niż 1,8 -2% całego soku noni. Dodatki te zawierają silne antyoksydanty m.in. kwas elagowy z malin, antocyjany z borówek, naturalne składniki przeciwbakteryjne i barwiące z owoców jeżyny, owocowy kwas askorbinowy z bioflawonoidami w tym z kwercetyną, zestaw tokoferoli i inne naturalne składniki konserwujące. Liofilizowane ekstrakty użytych tu nie przypadkowo roślin konserwujących, mają dodatkowe działanie lecznicze. Poza tym nadają produktowi wspaniały aromat, smak i barwę.

Czy o tym wiesz?
Firmy produkujące dietetyczne środki spożywcze i suplementy diety, nie muszą informować klientów o stosowanych konserwantach i standaryzacji składników roślinnych? Pamiętaj, że kupując specyfiki nie posiadające międzynarodowych certyfikatów GMP lub FDA, kupujesz je wyłącznie na własne ryzyko. Nie masz prawa do reklamacji z tytułu nieodpowiedniego działania i praw odszkodowawczych. Wiedz że produkty takie, powinny jednak zawierać na etykiecie ostrzeżenie o braku certyfikatów GMP lub FDA. Niestety, taka informacja obniża wiarygodność produktu, co sprawia że nie wszyscy producenci ją umieszczają. Informacja w języku angielskim może brzmieć:

"This statement has not been evaluated by the FDA (Food and Drug Administration).
This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease."

Co tłumaczy się jako:

"Przedstawiony raport/opinia nie został potwierdzony przez FDA (Food and Drug Administration).
Produkt nie służy diagnozowaniu, leczeniu, bądź zapobieganiu żadnej chorobie."

Teraz pilnie sprawdź, czy na opakowaniu Twoich suplementów widnieje certyfikat Good Manufacturing Practices (GMP) dający Ci gwarancję najwyższej jakości. Jeśli znajdziesz taki napis na oryginalnej etykiecie (patrz w języku angielskim), to z pewnością masz produkt najlepszej jakości, spełniający warunki produkcyjne wymagane dla leków. Jeżeli posiadasz suplementy z firmy CaliVita, to nie musisz się martwić o ich jakość. Jest to pierwsza liga suplementów - to znakomite specyfiki do profilaktyki i do stosowania w celach leczniczych.

Czy wiesz, że...
Suplementy z CaliVita posiadają: certyfikat GMP, certyfikat FDA, atesty Unii Europejskiej, oraz wszystkie wymagane w Polsce zezwolenia. PATRZ POCZĄTEK>> CaliVita® International zapewnia tym samym możliwie najwyższą jakość swoich produktów z wyciągów roślinnych, w tym najlepszy na rynku już od wielu lat, sok z noni Polinesian Noni. Produkty z surowców roślinnych, wytwarzane są z zastosowaniem procesu dehydratyzacji, lub liofilizacji, przy czym zachowują swoje pełne właściwości lecznicze i są bardziej skoncentrowane. Produkty te sprzedawane są w całej Europie, w tym Polsce, oraz w krajach o tak rygorystycznych regulacjach prawnych jak Szwecja (gdzie zezwolenia sprzedaży otrzymują wyłącznie najlepsi producenci).

Czy wiesz, że...
Codex Alimentarius dąży do maksymalnego ograniczenia dystrybucji naturalnych suplementów diety, preparatów ziołowych i ziół? Poprzez restrykcyjne ustawy jakie tworzone są w porozumieniu z wielkimi koncernami farmaceutycznymi, nasza wolność wyboru, oraz prawo do zachowania zdrowia (też zdrowego odżywiania się), już została bardzo mocno ograniczona. Przecież schorowana ludzkość, to woda na młyn dla rozwoju wielkich producentów farmaceutyków i pseudoleków. To miliardy dolarów w kieszeniach małej grupy pazernych oligarchów. Nie bądź bierny/na w sprawach, które mają decydujące znaczenie dla zdrowia i wolności wyboru twojego i twojej rodziny. Za twoją bierność zapłacisz ty, twoje dzieci I następne pokolenia. Będziesz cierpieć w chorobie, lub przeżywać cierpienia swoich beznadziejnie chorych dzieci.

Dowiedz się więcej na zakazane tematy:

http://www.stopcodex.pl/2009/03/badania-austriackiego-rzadu/

http://www.stopcodex.pl/petycje/

http://www.stopcodex.pl/wp-content/uploads/2009/03/tradycje-nasion.pdf

Czas na suplementy z CaliVita®

Suplementy diety z oferty CaliVita® International, stanowią wspaniałe uzupełnienie luki, powstałej pomiędzy stosowanymi od tysięcy lat roślinami leczniczymi, a dominującymi obecnie lekami syntetycznymi. Te łatwe w użyciu preparaty bazują właśnie na niezastąpionych składnikach naturalnych.


NASZ SKLEP


 

Energy & Memory - suplement diety - photo

Energy & Memory

Przy wysiłku fizycznym, umysłowym, dużym stresie; dodaje energii, poprawia myślenie.

 

Strong Bones - suplement diety - photo

Strong Bones

Egzema, grzybica, kwasica, oczyszczanie organizmu, układ krążenia, cukrzyca, podagra, stany zapalne, starzenie, nowotwory, anemia, białaczka, wrzody żołądka i dwunastnicy, stres.

 

AC-Zymes - suplement diety - photo

AC-Zymes

Dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla zdrowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Stanowi naturalną ochronę przed bakteriami i grzybicą. Zapobiega wzdęciom, niezbędny po kuracji antybiotykowej, zmniejsza dolegliwości przy hemoroidach, pomocny w trądziku i alergii.

 

Polinesian Noni Juice - suplement diety - photo

Polinesian Noni

NONI jest cudowną, tropikalną rośliną z "Ogrodu Edenu" - Polinezji. Składniki noni wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samoleczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego jakim jest poziom komórkowy.

 

ZenThonic - suplement diety - photo

ZenThonic

ZenThonic ma silne właściwości wzmacniające. Główny składnik Garcinia Mangostana i opatentowana mieszanka ekstraktów owocowych, może pomóc nam osiągnąć stan pełnego zdrowia na poziomie komórkowym.

 

Ocean 21 - suplement diety - photo

Ocean 21

Egzema, grzybica, oczyszczanie organizmu, układ krążenia, cukrzyca, podagra, stany zapalne, starzenie, nowotwory, anemia, białaczka, wrzody żołądka i dwunastnicy, stres.